Ще до війни у 1936 році житель с. Хоптинці Школьник Ілля зробив проект сучасного приміщення сільського Будинку культури, побудову якого й очолив у цьому ж році. Та через війну побудова приміщення не закінчилася,а самого керівника у 1942 році забрало НКВД. В середині 1942 року німецькі загарбники добудовують будинок і зберігають у ньому зерно,інші свої цінності.
Після війни будинок реставрують,ремонтують і відкривають у 1950 році Будинок культури і бібліотеку,завідувачем стає Проскуренко Іван Михайлович, за спеціальністю -педагог,учасник бойових дій,який на війні втратив руку.
У 1953 році цю посаду займає Польний Віктор Іванович,але тепер він виконує обов»язки директора СБК,а зав. Бібліотекою стає Сафандула Ліна Арсенівна. Книги в цей час приходили з району через поштове відділення.
Людей обслуговували у бібліотеці,полі ,на дому, на фермі.Проводили різні масові заходи,ставили п»єси.Випускали самі місцеву газету про життя колгоспу.
У 1956 році Ліна Арсенівна переходить працювати у школу, а бібліотеку очолює Харчук Євгена Петрівна,чоловік якої був призначений у школу,родом вони із с. Турчинці.
У 1959 році завідуючою бібліотекою стає Дика Феонія Миколаївна,яка закінчила Кам»янець -Подільський освітній технікум.
З 1962 по 1969 роки- Проскурович Галина працює на посаді бібліотекаря.
З 1969-1970 роки ці обов»язки виконує Москалюк Алла Сергіївна.
31970-1974 роки-Слишинська Галина, чоловік якої-секретар партійного юередку у селі.
1974-1976 -Хижинська Галина Деонизівна виконує обов»язки ібліотекаря.
У 1976 році завідуючою стає Польна Лариса Вікторівна,яка закінчила Кам»янець-Подільське культ.-освітнє училище і працює на цій посаді до 1988 року.
3 1988 року бібліотекарем працює Цісельська Любов Вікторівна,яка закінчила Рівненський Державний інститут культури.
Бібліотека налічує у своєму фонді 13 тис. книг та брошур, отримує періодичні видання. Проводить різноманітної форми масов заходи,обслуговує читачів у бібліотеці та на дому. Складає інформаційні списки літератури по замовлденнях і як рекомендаційні. Тісно працює зі школою, з учнями.Бібліотека складає різноманітні сценарії проведення свят,вечорів.Традиційним стало проведення свята села 14 серпня,на яке запроршуються вихідці з нього,що живуть далеко від рідного гнізда.Бібліотека заснувала «Книгу села», в якій вміщуються розповіді про історичний розвиток та події села.
Цікаво проводяться обговорення нових тематичних виставок,перегляди літератури до урочистих дат.
Активну роботу бібліотека веде з дітьми-це і «Дитячі ранки», і читання вголос казок та їх постанова на сцені,дні казок,дні поезії,екскурсії по бібліотеці.Прищеплюється дітям і любов до природи,до культурно- історичних традицій,до відданості рідній Вітчизні та землі.
Немає коментарів:
Дописати коментар